Kosmetika
 Masáže
 Baňkování
 Program na hubnutí

Masáže

Klasická regenerační masáž

Jedná se o klasickou masáž, při které se provádí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné odpadní látky ve svalech, tím odstraňující únavu a posilují regeneraci organismu. Tato masáž odstraňuje ztuhlost, ochablost, zkrácení svalstva a jeho bolestivost. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a lymfy.

 

Masáž zad

Masáž šíje

Masáž dolních končetin

Masáž rukou

Masáž břicha

Masáž hrudníku

Celotělová masáž

 

Doba trvání masáže od 15 do 90 minut

 

 

 


Relaxační masáž

Jedná se o velmi příjemnou formu masáže, při které se provádí jemné hmaty, které přináší uvolnění svalového napětí a přírodní éterické oleje pomáhají zklidnit organizmus a dochází k hlubokému uvolnění těla i mysli.

Tato masáž Vám přinese odpočinek a nezbytný relax a uvolnění od starostí všedního dne.

 

Masáž zad

Masáž šíje

Masáž dolních končetin

Masáž rukou

Masáž břicha

Masáž hrudníku

Celotělová masáž

 

Doba trvání masáže od 15 do 90 minut

 


Masáž baňkami

Baňkování je vakuová terapie - tisíce let stará léčebná metoda. Skleněné nebo plastové baňky se přisají na kůži
a vytvoří tak podtlak, který způsobí vtažení kůže s podkožím do baňky, přičemž dojde k výraznému uvolnění svalů a rozproudění toku energií. Dochází tím k čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Baňky a baňkování ovlivňují lymfatický systém (látkovou výměnu) a tím stimulují imunitu organismu. Používají se k odstraňování bolesti páteře a pohybového aparátu, příznivě ovlivňují také správnou funkci vnitřních orgánů. Baňkování působí příznivě na bolesti hlavy, únavu či následky stresu.

Baňky se mohou nechat individuálně působit nad kritickými místy (lokální spasmy, místa bolestivých reflexních změn), nebo se jimi přejíždějí olejem namazaná záda, čímž se masírované plochy velmi výrazně prokrví. Terapie pomocí baňkování je výjimečná tím, že docílí velmi intenzivní prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku baňkami se může dostavit velká úleva.

Účinek baňkování

  • mechanický - tělo se prokrví a uvolní,
  • reflexologický - aktivují se reflexní body na těle,
  • metabolický - zrychluje se metabolizmus a tělo se rychleji čistí.

 

O masáži

Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii. První záznamy o masáži pochází z Egypta, Číny, Indie a datují se až 5 000 let př.n.l. Masáž je formou doteku, který sám o sobě má přirozenou léčivou schopnost. Správně provedená masáž harmonizuje člověka jako celek. Přináší regeneraci pro tělo a relaxaci pro duši. Pravidelná masáž zmírňuje bolesti, příznivě působí na kůži a cévy, podporuje krevní oběh a tok lymfatického systému, celkově posiluje organismus a imunitu. Masáž zasahuje až do nitra naší bytosti, odstraňuje emoční a energetické bloky, eliminuje psychické napětí, stres a únavu, obnovuje energii a přináší pocit klidu a pohody.

Pravidelnou (udržovací) masáž je doporučováno absolvovat 1 x za 4-6 týdnů, v závislosti na individuálním zatížení organismu a vlastních potřebách klienta.

Účinky masáže

místní účinky způsobují prokrvení především svalového a vazivového aparátu, dochází při ní ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních látek (např.solí, vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

vzdálené účinky masáže jsou zprostředkovány převážně reflexně – a projevují se změnou prokrvení a zlepšení činnosti hloubkových tkání a vnitřních orgánů. Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin, které klouby fixují

celkové účinky masáže jsou dány drážděním nervových zakončení a vznikem biologicky aktivních látek – jejich působením dochází k celkovému uvolnění, zrychlením látkové výměny, harmonizaci napětí svalstva, dochází k psychickému uvolnění – skrze fyzické uvolnění

Před masáží

V den, kdy jdete na masáž zvyšte příjem tekutin, minimálně 1 hod. před masáží nejezte a nepijte alkoholické nápoje.

Pokud máte možnost, osprchujte se teplou vodou, tím prokrvíte celé tělo a masážní oleje budou moci ještě lépe pronikat kůží.

Odložte prstýnky, řetízky, hodinky, náramky a jiné ozdoby. Většina šperků je zhotovena z kovu, které ovlivňují energetický tok v těle.

Masáž obecně není vhodné absolvovat v případě silného nachlazení, chřipky, horečky, infekčního nebo zánětlivého onemocnění.

Po masáži

Pro zachování a prohloubení účinku je vhodné vyčkat se sprchováním či koupelí minimálně 3 hodiny po ukončení masáže.

S konzumací jídla nespěchejte a volte lehkou stravu. Velmi důležité je doplňovat tekutiny ,a tím podpořit odplavování odpadních látek z těla.