Kosmetika
 Masáže
 Baňkování
 Program na hubnutí

Analýza prvků z vlasů

 

Analýza prvků z vlasů

- je vyšetření stavu výživy těla na základě počtu a poměru prvků ve vlasech. Jedná se o moderní diagnostickou metodu, která umožňuje zjistit nejdůležitější prvky v těle člověka – 24 bioprvků a 5 toxických prvků.

 

Vlasy odráží biochemický stav těla, a na rozdíl od krve umožňují přesné stanovení tohoto stavu z období několika týdnů, a nejen pár hodin.
Výsledek Analýzy prvků z vlasů umožňuje určit metabolický typ, navrhnout správný typ stravování + program vitamínové a minerální suplementace a fyzickou aktivitu – to vše směřující k dosáhnutí individuální metabolické rovnováhy – což je fyziologický stav, který chrání zdravé tělo proti nemocem.
Na základě Analýzy prvků z vlasů nelze určit žádné nemoci. Nelze také sledovat průběh nemoci.
Pokud je Pacient nemocen, může lékař rozhodnout o použití Analýzy prvků z vlasů jako pomocné metody k dosažení lepších výsledků léčení.

 

Proč?

Strava chudá na vitamíny a minerály, stres, nedostatek fyzické aktivity, rychlý životní styl vedou k nerovnováze prvků v organismu. Dlouhodobý nadbytek nebo nedostatek prvků vede k metabolickým poruchám, které v budoucnu se mohou stát příčinou chronických onemocnění. Můžete zabránit těmto tendencím použitím příslušné vitamínové a mikroprvkové suplementace a vhodné diety. Musíte důkladně poznat potřeby svého organismu, aby poskytnout tělu příslušné živiny a vyrovnat poměr prvků.

Které prvky vyšetřujeme?

Označíme 24 bioprvků: vápník, sodík, draslík, fosfor, zinek, hořčík, železo, měď, molybden, kobalt, chrom, lithium, stroncia, nikl, mangan, selen, vanad, bor, bar, síra, stříbro, křemík, jód , cínu a 5 toxické prvky: arsen, rtuť, hliník, kadmium, olovo.

Rozdíl mezi Analýzou prvků z vlasů a vyšetřením krve

Vlasy jsou ideální materiál pro vyšetření, protože mají stálé chemické složení, což umožňuje jejich snadné uchovávání a přepravu.

Základní materiál pro vyšetření v medicíně je krev. Vyšetření krve se používají především k identifikaci nemoci a sledování jejího průběhu. Vzhledem k tomu, že je krev nejdůležitější tkáň v těle, která udržuje nepřetržitost životních procesů, existuje mnoho vyrovnávacích mechanismů působících tak, aby bylo složení krve co možno nejlepší. Složení krve se může rychle měnit v závislosti na fyziologickém stavu a způsobu výživy. Proto na základě analýzy minerálního složení krve není možné určit nutriční stav těla.
Vlasy rostou s konstantní rychlostí 1 cm za měsíc a momentální změny zdravotního stavu nemají vliv na výsledek Analýzy prvků z vlasů. Ve vlasech se shromáždí všechny prvky, které odráží stav výživy těla z období několika posledních týdnů. Tímto způsobem krátkodobé odchylky fyziologického stavu vyšetřovaného nemají vliv na výsledky analýzy.
Velmi důležitá je také schopnost vstřebávání konkretního přípravku do těla. Často se stává, že i přes podání vysoké dávky vstřebávání je velmi nízké. Můžete zvýšit vstřebávání přípravku používáním spolešně se synergickými látkami, jichž chemické složení usnadňuje absorpci a rozdělování doplňku v těle.
Tyto klíčové informace jsou obvykle ignorovány při užívání doplňků stravy. Výrobci léků a potravinových doplňků poskytují přesné údaje a dávkování, nicméně nejsou schopni určit způsob podávání společně s veškerými užívanými přípravky. Pak je účinek doplňku slabý, a někdy dokonce i opačný než zamýšlený.
Proto je velmi důležité poznat své tělo a jeho individuální potřeby a spojit je se znalostmi o výživě.
Všechny tyto důležité faktory jsou brány v úvahu při tvorbě individuálního programu suplementace na základě

  • Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program velmi účinně pomáhá při léčbě poruch: duševních (m.j. deprese, špatná reakce na stres), neurologických (m.j. RS, Parkinsonova nemoc, epilepsie, autismus), kožních (m.j. lupénka, albinismus, vypadávání vlasů, akné), kardiologických (m.j. ateroskleróza, infarkt myokardu) a poruch kostí a kloubů (m.j. revmatoidiní artritida, osteoporóza).
  • Provedení Analýzy prvků z vlasů - Zdravotní program se doporučuje lidem vystaveným zvýšenému úsilí (fyzická nebo duševní práce, amatérský sport), a také profesionálním sportovcům.
  • Díky Analýze prvků z vlasů - Zdravotní program můžete překonat problémy se špatným vstřebáváním a vyměšováním (gastrologické poruchy), což umožní správnou výživu a přírodní detoxikace organismu.

Analýza může prokázat možnost nepříznivého vlivu na metabolismus toxických prvků, a program suplementace Vám pomůže zbavit se jich z těla.
Díky dodržení doporučení týkajících se diety a potravinových doplňků, která jsou uvedena ve výsledku analýzy, máte šanci v boji proti chronické únavě a slabosti a v léčbě obezity.
Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program je určena pro všechny, kteří chtějí vědomě pečovat o své zdraví, v prevenci, a také jako podpora při léčbě a rehabilitaci.
Program suplementace obsahuje pro Vás vybrané vitamíny a mikroprvky uvedené v tabulce, a také příslušné dávky a doby užívání.
Program suplementace se skládá ze dvou fází:
Pamatujte si, že potravinové doplňky neléčí, jen vyživují, a pokud jste nemocni, jdete k lékaři.

 

 

Více informací

Nyní jsou k dispozici nejrůznější potravinové doplňky – přírodní a chemicky syntetizované. Nicméně, ne všechny přípravky jsou vhodné pro každého. Používání standardní dávky pro každého není dobré řešení. Dávky by měly být přizpůsobeny konkretní osobě a jejím potřebám. Dávka pro štíhlou osobu s rychlým metabolismem, která pracuje fyzicky bude se lišit od dávky pro obezitní osobu s pomalým metabolismem, která vede sedavý způsob života. Potravinové doplňky v závislosti na dávce a době použití mohou vyvolávat různé reakce, např.: povzbuzovat, uklidňovat, posilovat atp.

Pro koho?

Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program se doporučuje zejména pro lidi, kteří mají problémy s udržením fyzické a duševní rovnováhy, a to zejména se sníženou imunitou. Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program se používá v prevenci zdraví dospělých a dětí, a také jako podporování léčby a rehabilitace. Nejčastěji se provádí při gastrologických, hormonálních, neurologických, kožních, srdečních poruchách, a také při poruchách kostního a kloubového systému.

Více informací

Analýza prvků z vlasů - Doporučený individuální program suplementace uvádí přesnou dávku, čas užívání a dobu podávání vitamínů, minerálů a rostlinných přípravků – potravinových doplňků.

Co obdržíte?

Ve výsledku Analýzy prvků z vlasů - Zdravotní program, který se skládá z 40-50 stran pro dospělé, kromě diagramů s hodnotami a poměry jednotlivých prvků, obdržíte: popis metabolického typu, program suplementace, metabolickou dietu.

 

  • První fáze trvá tři měsíce a má nutriční charakter. Jejím účelem je vyrovnat nadbytky a nedostatky prvků, což znamená obnovení individuální dynamické homeostázy v těle.
  • Druhá fáze má preventivní charakter a trvá šest měsíců. Jejím účelem je udržení dosáhnutého optimálního stavu výživy těla. Když nálada a zdraví se výrazně zlepšily, můžete používat druhou fáze mnohem déle, a to i dva roky.

 

Program suplementace je komplexní. To znamená, že pouze využití celého programu (všech doporučených doplňků v určených dobách) může mít pozitivní účinky.

Pamatujte si, že potravinové doplňky neléčí, jen vyživují, a pokud jste nemocni, jdete k lékaři.